1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.83 [3 Votes]

собака живе у квартиріСьогодні спробуємо дати відповідь на питання, де краще буде Вашій собаці, в домі чи на вулиці в вольєрі та будці? Велика кількість людей відноситься до собаки як до повноцінного члена родини та і не дивно. Собака дуже компанійська, дружелюбна та вірна тварина. А вольєр чи будка – це якось не по-людськи. Нам здається, що собака повністю адаптована для тісного життя з нами в нашому домі, а не в вольєрі чи будці. Але це не зовсім так, практика показує, що більшість проблем поведінки собак, за деяким виключенням, розвиваються тоді, коли собака живе в домі і тісно контактує з людьми.

 

Хочу відмітити, що цю статтю не слід розцінювати як закон, а лише як інформацію для роздумів. Також пам’ятайте, що існують породи собак, які створені більше для життя в домі (наприклад, Зенненхунд), ніж в вольєрі чи будці.

Щоб краще зрозуміти собаку, потрібно звернутися до історії. Собака – це приручений вовк, який увійшов в життя людей багато тисяч років назад, та в процесі еволюції собачий раціон і психологія змінювались, адаптуючись до спільного життя з людьми. Але варто пам’ятати, що мінялось не все і собака все ще є вовком, хоча і домашнім. Існує дві категорії причин, чому більшості собак не місце в Вашому домі чи квартирі.

Причина перша – це велика різниця в психології людини та собаки. Собака, як і її пращур вовк – все ще зграйна тварина, і при тісному житті в домі відноситься до Вашої сім’ї, як до зграї, а до Вас як до вожака зграї. А тепер уявимо таку картину, сварка в сім’ї, в якої Ви приймаєте участь. Собака може розцінювати ситуацію по своєму, з точки зору зграйної логіки та робити свої висновки:

  • вона може прийняти сторону вожака і напасти на опонента для захисту вожака, та заспокоєння опонента;
  • вона може прийняти сторону опонента і робити висновки, що авторитет вожака зруйнований, та можна його більше не поважати.

собака в доміМи розуміємо, що більшість людей може сказати: «Дурниці. У нас багато років живе пес, та ніяких проблем не було». Але це все лиш уява бажаного за дійсне. Багаточисленні досліди та досвід собаководів довели, що собака, яка живе на вулиці в вольєрі чи будці, краще дресирується та більш слухняна по відношенню до людини.

По-друге, собака – це тварина та фізично, за виключенням деяких порід (наприклад, декоративних, кімнатних), вона адаптована жити саме на вулиці, а не в домі. Знову ж багаточисленні досліди довели, що собака яка живе на вулиці в вольєрі чи будці, при однаковому режимі годування, має краще здоров’я та витриваліша, відносно собак які живуть в домі. В краща шерсть, краще травлення та веселіший погляд.

Для службових та мисливських собак, особливо довгошерстих, життя на свіжому повітрі не тільки не зашкодить, а і дуже необхідне. Лайки, ретрівери, сеттери, легаві, гончі та борзі для того, щоб чудово себе відчувати на полюванні, чи просто на далеких прогулянках, повинні бути витримані. Досягти цього можливо двома способами: або щодня по декілька годин гуляти з собакою, або якщо є така можливість, тримати собаку в вольєрі або вільною на вулиці. Собакам з короткою шерстю: догам, боксерам, доберманам – жити на вулиці протипоказано тільки взимку, в дуже холодну та вологу погоду. В такому разі собаку краще забрати в дім, або в неї повинна бути добре захищена від вітру та вологи утеплена будка.

Чорна таксаТакож існує міф про маленьких собак. Багато людей впевнені, що їх потрібно тримати тільки в домі, але це не так. Можна тримати в відкритих вольєрах і маленьких собак, все залежить від породи. Наприклад, на вулиці чудово себе почувають такси та фокстер’єри. Попередню зиму чудово провели на свіжому повітрі в будках, зроблені нами два представника поки що рідкої в нашій країні породи Вестхайленд-вайт-тер’єр.

Не варто тримати на вулиці тільки крихітних короткошерстих собак (карликових пінчерів, той-тер’єрів та їм подібних). Вони дуже бояться холоду та морозу та можуть важко захворіти.

Відмітимо те, якщо в Вашої собаки повинні народитись цуцики в холодну пору року, їх краще взяти в дім. В домі і цуцики будуть під наглядом в теплі, і собаці буде спокійніше.

Отже після всього вище сказаного можна охарактеризувати основні плюси життя собаки на вулиці біля дому:

  • собаки, які живуть на свіжому повітрі та витримують щоденні та сезонні зміни клімату більш витривалі, а, відповідно, і здорові;
  • Линька шерсті проходить сезонно звичайним способом зі змінами пори року, тому шерсть (важливий показник здоров’я собаки) стає густою та блискучою та її більше не потрібно вичищати з килимів;
  • У собак, які живуть на свіжому повітрі рідше виникає запалення вух (отит);
  • Собаки, які живуть на свіжому повітрі, мають стійку психіку, оскільки не розпещені надмірною увагою членів сім’ї, а також менше зазнають негативного впливу членів родини при домашніх конфліктах;
  • У Вас є маленькі діти, не рекомендуємо утримувати собаку поряд з ними, так як собака, це все ще тварина та вона потенційний носій різноманітних інфекцій, шкідників, хвороб;
  • Крім того, собаки іноді можуть втомитись від надмірної уваги дітей;
  • Собаки краще поводять себе з господарем, та легше дресируються, оскільки не зіпсовані надмірною увагою людей;
  • Собаки, які живуть на свіжому повітрі, відрізняються гарним апетитом та добре розвиваються фізично.

Пам’ятайте, що тримати на вулиці можна собак майже всіх порід. Головне пам’ятати – це тварина, та що добре людині, не завжди підійде для собаки.

На сам кінець додам, якщо Вам сподобалась стаття або винили якісь питання, Ви можете залишити відгук за допомогою зворотного зв’язку. Також нижче ви знайдете кнопки, щоб поділитись статтею в соціальних мережах, а також підписуйтесь на наші групи в соц мережах. Дякуємо за увагу!


 


Контакти
Завдяки данній формі Ви можете замовити вольєр і будку для свого улюбленця.

Для зв'язку з нами, Ви можете написати лист на електронну пошту, або зателефонувати.

icon 1Україна, Волинська область, м. Луцьк.

icon 2 +38(050)588-93-23

icon 2 +38(096)535-30-03

icon 3http://voleru.in.ua/

Зворотній зв'язок

Замовлення зворотного дзінка

Залиште свій номер телефону і ми зателефонуємо в зручний для Вас час!

 

Замовлення зворотного дзінка

Ваш запит прийнятий. Очікуйте дзвінка.

Call Back
КНОПКА СВЯЗИ